به لیست انتظار خرید اضافه شوید در اولین فرصت که محصول موجود شد به من اطلاع بده.

راهنمای شیلد برد حرکتی ESP32

راهنمای شیلد برد حرکتی ESP32

ESP32 Thing Motion Shield علاوه بر همه چیز یک افزونه برای ESP32  ما است. حرکات کوچک را می توان با اضافه کردن یک حسگر GPS شناسایی کرد که می تواند با LSM9DS1 IMU مورد شناسایی قرار گیرد. پورت برای ماژول GP-20U7 قرار دارد و پین های Breakout برای هر دستگاه سریال وجود دارد. داده ها را می توان به راحتی با افزودن یک کارت microSD به اسلات گزارش گیری شود. و باید اشاره کرد به حضور LED  که یک هدف کلی از حضور آن وجود دارد….. وآن این هست که به خوبی برای نمایش وضعیت قفل GPS کار می کند!

بررسی اجمالی سخت افزار

این سخت افزار شامل یک کنسول سوکت کارت SD و LSM9DS1 IMU و پورت سریال GPS است. یک LED نیز برای نشان دادن وضعیت کلی وجود دارد.

Motion Shield Partsتمام قطعات در بالای برد چاپی قرار دارند. در اینجا می توانید کارت SD، IMU و پورت را مشاهده کنید. ESP32 Thing در نظر گرفته شده است تا بالای برد نشسته در نتیجه هیچکدام از پین ها لیبل ندارد.

Back of Motion Shieldدر قسمت پایین هیچ گزینه ای وجود ندارد. در اینجا، برچسب ها را برای همه پین ها پیدا خواهید کرد. دو ردیف پین ها در کنار هم با هم وصل می شوند به طوری که شما بعد از نصب ESP32 Thing یک نمونه اولیه را در اختیار دارید.

سیگنال هایی که استفاده می شوند در اینجا نشان داده می شوند، گروه بندی شده توسط تابع:

ESP32 Thing PinDirectionSignalGroupESP32 Function
GPIO 13ILEDLEDGPIO 13
GPIO 16IGPS_TXGPS UARTSerial 1
GPIO 17OGPS_RXGPS UARTSerial 1
GPIO 18ISD_SCKSD CardSPI SCK
GPIO 19OSD_DOSD CardSPI MISO
GPIO 23ISD_DISD CardSPI MOSI
GPIO 33ISD_CSSD CardGPIO 33
GPIO 38ISD_CDSD CardGPIO 38
GPIO 21I/OSDAIMUI2C SDA
GPIO 22ISCLIMUI2C SCL

نصب سخت افزار

در این قسمت، با اضافه کردن هدر به شیلد یک محیط توسعه را آماده می کنیم. این بخش همچنین نشان می دهد که چگونه ماژول GPS، باتری و کارت SD به درستی قرار داده شود.

ESP32 Stacked on ESP32 Thing Motion with GPS and battery هدرهای Stackable را به Motion Shield اضافه کنید

یک پین را در هر هدر قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که هدرها مستطیلی هستند و به سمت بالا قرار گرفته اند. شما می توانید از Perf board استفاده کنید یا از یک ESP32 آماده استفاده کنید تا منظم تر کار را جلو ببرید.

ESP32 Thing Motion Shield

Finished Soldering

هدرها را به ESP32 thing اضافه کنید

هدر های پین را در شیلد برد قرار دهید و ESP32 را در بالا قرار دهید. سپس، لحیم کاری را انجام دهید و فاصله ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ دو پینی به یکدیگر متصل نشده باشد.

ESP32 Headersاضافه کردن یک سنسور اختیاری

اگر از BME280 برای آزمایش پورت I2C یا SPI استفاده می کنید، سرصفحه ها را روی آن نصب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای BME280 Hookup مراجعه کنید.

3- JST و کارت microSD را نصب کنید

مطمئن شوید کارت های JST و microSD به درستی نصب شده اند.

اگر اتصالات JST احساس می کنند که در حالت صحیح نیستند، به آنها فشار وارد نکنید، به جای آن آنها را کمی بیرون بکشید. زمانی که به درستی نصب شده باشند روشن می شوند.

اسلات کارت microSD دارای موقعیت دوگانه با دکمه کلیک است و PCB دارای یک شیب است. کارت باید به راحتی در داخل و خارج صدای ریزی مانند کلیک نماید.

درباره نویسنده

سلام من حسام الدین مظاهری تهرانی هستم، فارغ التحصیل رشته الکترونیک، عاشق این رشته هستم و آرزویم پیشرفت و رشد در آن است. از علاقه مندی های من طراحی مدار، طراحی PCB، مدارات پاور و سوئیچینگ، جی اس ام و رباتیک می باشد.